Skip to main content

řídké vlásky ve 4 letech

Posted in

Ahojky, naše holčička má řídké vlásky a jemné jako prachové peří, raději stříhám, no moje máti je toho názoru, že mám zajít s ní ke kožnímu a poptat se co stím. Já si myslím, že by mi jen řekl, že se to časem zlepší. Taky si myslím, že je to spíš genetické, než nějaká nemoc, která se musí léčit. Prostě holčička takové vlásky má, někdo má husté, někdo řídšší, žádné lysiny se jí nedělají. Máte prosím Vás nějaké zkušenosti s dítkem, zda se to zpravilo, nebo je to třeba řešit preparáty? Díky za rady. Monika.

Re:

Ahoj,
vůbec si s tím nelam hlavu. Já měla do pěti let na hlavě nekvalitní blonďaté chmíří. Všichni si s tím lámali hlavu, protože v rodině máme všichni pevné husté tmavé vlasy. Pak se mi z ničeho nic vlasy obměnily a už do rodu zapadám:-)
Ila

Ahoj, moje pětiletá dcera je

Ahoj,
moje pětiletá dcera je na tom s vlásky také postatně hůř, než syn. Vlasy jí začaly růst později, některé má už pěkné (třeba vzadu nahoře), ale vlásky úplně nahoře má takové jemné, část jich má pořád krátkou a jemnou. Když jsem nechávala děti v podnělí stříhat, tak mi říkala kadeřnice, že teď to holčičky hodně mají, že trvá dlouho, než začnou mít pěkné vlásky.
Takže nezbývá nic jiného, než vydržet. Asi jí teď nechám častěji stříhat, protože některé vlasy se jí kroutí a holka pak vypadá hrozně neupraveně.

Ahoj,vlastně jsis odpověděla

Ahoj,vlastně jsis odpověděla sama :-)
Určitě se jí to srovná,uvidíš. Nechala bych jí ale vlásky trošku přerůst. Ikdyž jich je míň lépe to vypadá. Naše drnda má hodně vlasů,samou loknu,ale strašně jemný. Nechala jsem ji na zimu ošmikat na kluka skoro a jak jí dorůstají,je to mnohem lepší. Takže určitě vydržet!!!narostou :-) mimo to,pediatr jí vídá,že...jistě by zaznamenal nějakou změnu na vlasech.
vendina