Skip to main content

Kvalitní a přesný digitální (osobní) teploměr?

Posted in

Ahoj všem,

chtěla bych koupit nový teploměr. Zatím máme doma klasický rtuťový, který používáme na měření u sebe i u dětí. Mám i jeden digitální, z lékárny, nebyl nejlevnější. Problém je, že je velice nepřesný. S tímto problémem jsem se setkala u více digitálních teploměrů u kamarádek i v nemocnici. V naprosté většině podměřují. Já si tak běžně naměřím pod 36 stupňů, což se mi u rtuťového nikdy nestane. Při opakovaných měřeních je výchylka půl stupně +/- jako nic.

Máte doma digitální teploměr, který měří opravdu přesně (značka, model)? Neřeším teď cenu, opravdu by mne zajímalo, jestli vůbec lze takový koupit. Jinak asi setrvám u klasiky a budu se modlit, aby se nerozbil, protože v lékárně se už koupit nedá. :o(

Děkuji předem za Vaše zkušenosti!

Jana.

-

Dneska byl v Sama doma test různých teploměrů. Já to nechytla od začátku a ještě mi do toho řvaly děti, ale na netu se to určitě dá dohledat nebo to vyjde v MF. Co jsem pochytila, že jsou přesné ty proužky na čelo.

Jano, už to níže zaznělo..ten

Obrázek uživatele KaterinaAd

Jano, už to níže zaznělo..ten zvukový signál dává najevo, že teplota se po určitou dobu nezměnila, ne že je konečná..
Já už jsem toho vyzkoušela docela dost, měla jsem ušní/čelní, teď jen ušní, ale popravdě spíš spolíhám na ruku na čele, prostě poznám, jestli je horečka nebo ne a jestli je vysoká nebo ještě v normě. Občas ušní použiju (ale kdykoliv jsem ho použila dvakrát po sobě, tak ukázal odchylku 0,5 i víc stupně), ale spíš orientačně.
Taky by mě zajímal tip na opravdu spolehlivý přístroj bez ohledu na cenu.

tak otázka i pro mě jak

Obrázek uživatele Janact

tak otázka i pro mě jak dělaná.
Koupila jsem digit. v lékárně, protože měření v zadečku se mi příčí, děti mi přijdou už velké...
a moc jsem se zrovna včera divila,že holčičce naměřil pod 36°C, když jsem to opakovala měla dokonce 35,2°C :-(
nakonec jsem jí pro upřesnění musela změřit teplotu v zadečku a měla 36,8°C, ale byl to s ní boj a bulela u toho,prostě jí to vadilo, takže ty do zadečku už používat nebudu, i když jsou fakt přesné.

Ani mě tedy nenapadlo po pípnutí ještě dál měřit? A jak dlouho po pípnutí bych ještě měla měřit? To je celkem na hlavu, proč tedy mají zvukový tón, který by měl ohlásit ukončení měření???

Máte zkušenosti třeba s tím ušním, nebo ty co se přikládají na čelo?

ZULDO co znamená, že při neteplotě neměří dobře???? pak píšeš, že měří přesně pokud je teplota?

Já si neumím představit, že bych děti udržela 5min v klidu, abych jim tím klasickým změřila teplotu :-(

pro Zuldu

taky nám je v práci nahradili těmi digitálními,ale ty staré rtuťové jsme si tam nechali.Myslím,že zdraví pacienta je přednější než nějaké předpisy(proč to dělat jednoduše když to jde složitě) a klidně si to tak i zodpovím :-)) :-D

Gabčo

neříkám, že by mi pár cenťáku navíc neprospělo, ale když vidím, že Vaši pacienti taky nerostou, tak v to nebudu doufat a budu s sebou tahat dál svůj ušní :) A jaktože můžete používat rtuťové, myslím v práci ? ... U nás všechny zrušili a nahradili těmi děsnými.
Jinak díky za odpověď, dost jsem se nasmála :D

Re:

Ahoj holky,

tak koukám, že nemám doma zmetek, ale problém s teploměry máte taky. Zuldo, děkuji za tu značku.

Přiznám se, že mě nikdy nenapadlo držet teploměr dál i po signálu, takže nevím, jestli by teplota lezla. Myslela jsem, že tím je prostě měření ukončeno. Pokud tedy zjistím, že náš teploměr dál neměří (a myslím, že ne), tak budu shánět takový, který v měření pokračuje. Zkusím tedy asi ten Hartmann.

Zuldo,

já vím,že se neprodávají,mám do zásoby a doufám,že vydrží co nejdéle :-)).Mě nejvíc v práci naštve to když u horkého pacienta mám na digi teploměru pod 36 a stejně nakonec musím dát ten rtuťový.Zatím nám z nich pacienti nerostou :-)))....

-

Gabčo, klasika se už ovšem neprodává. Obyčejné teploměry, které nahradily rtuťové, jsou otřesné. Jakmile je hned nesklepeš, můžeš si pak umlátit ruku, už to nejde.
Jani, myslela jsem, že by ti ten náš nevyhovoval, právě proto že při neteplotě neměří dobře. Značka LANAFORM, ale obdobných najdeš hodně. Za nás moc na výběr nebylo ... Beru si ho sebou i do nemocnice, protože tam bych z těch jejich obyčejných nebo digitálních vyrostla.

Ahojky,ani já nemám s

Ahojky,ani já nemám s digitálními teploměry dobrou zkušenost stejně jako s digitálními tlakoměry-oba dva zkreslují,proto u mě zatím vyhrává klasika,kde mám 100% jistotu,že mám naměřenou správnou hodnotu....Gábina

Ahoj, a jak s tím digitálním

Obrázek uživatele PetraN

Ahoj, a jak s tím digitálním teploměrem měříš? U těch digitálů je problém, že oznamují konec měření, když se teplota nezmění po určitou dobu, např. 10-15 sekund, u některých až 30s. Ale pokud měříš v podpaží, tak musíš držet teploměr v podpaží těch 5 minut, stejně jako klasický rtu´tový, v podpaží ta teplota není taková a trvá dýl, než se teploměr zahřeje, takže ta zhruba minuta do pípnutí rozhodně nestačí (zatímco v zadečku se na to lez docela spolehnout).
Vím, že kdysi se to tu řešilo a někdo psal, že jejich teploměr už třeba dál po pípnutí neměří, takže je třeba koupit takovou značku, která pokračuje v měření i po pípnutí, kdy prostě to pípnutí je jen signál, že se teplota po nějakou dobu nemění. My máme Hartman a ten měří i po signálu. v zadečku mám zkušenost, že je docela přesný, v podpaží když zapípá, tak ukauje teplotu přesně o 0,8st nižší než je skutečná teplota. když měřím pět minut, ukazuje mi to samou teplotu, jako klasický rtutový teploměr nebo rychloběžka (držená v podpaží taky pět minut)

Ahoj, a mohla bych poprosit

Ahoj,
a mohla bych poprosit právě o tu značku? Jde mi o konkrétní značku a typ, se kterou má někdo dobrou zkušenost. Proč myslíš, že by nebyla podle mých představ? Díky Jana.

myslím že dá

Ahojky, mám infračervený. Značku Ti psát nebudu, protože asi není podle tvých představ, ale napíšu Ti zkušenosti. Před dvěma lety stál kolem 1100 a dlouho jsem si nadávala, že jsem ho vůbec koupila, protože ukazoval teploty kolem 35 - 36 st. Vyčítat jsem si to ale přestala při prvních horečkách, protože to měří naprosto přesně. Několikrát jsem to kontrolovala s klasickým nebo digitálním teploměrem, měření v podpaždí či v zadečku, a hodnoty opravdu naprosto stejné. Dětem i ve spánku v pohodě změřím teplotu, aniž bych je vzbudila.