Skip to main content

Kdy jste poprvé vyrazili na dovolenou?

Posted in

Prosím Vás o Vaše zkušenosti s dovolenou. Kdy poprvé? a jaké to bylo? Jaký věk je na dovolenou nejlepší? rok,dva tři nebo až dýl? a kam jste jeli? čechy,moře, hory?
děkuji Marie

Dovolená

My jsme letos zažili poprvé dovolenou bez dětí. Nechali jsme je u babičky a vyrazili jsme na pár dní lyžovat do Alp a musím uznat, že to byl super odpočinek. Krásně jsme si to s manželem užili a jsme zas plni síly. Radši jsme se před cestou nechali pojistit, jelikož v Alpách je to kolikrát nebezpečné, tak abychom poté ještě nemuseli řešit nějaké nepříjemnosti s úrazem.

Ahoj,kluci jsou květnoví,

Ahoj,kluci jsou květnoví, takže jsme začali cestovat, když jim byl 1 rok a něco v létě. Nejdříve týden Čechy a pak v září Kypr letecky. Bylo to náročné, ale na dovolenou k moři bereme moje rodiče, takže se u dětí prostřídáme a je to v relativní pohodě. Ve dvou letech jsme byli poprvé v Alpách týden. Samozřejmě se nešlo nahoru, ale vyjeli jsme lanovkou a poté dolů nějakou přijatelnou cestou pro kočárek. U každé horské chaty je hřiště, takže se děti vyřádily.
Přiznám se, že do toho cca 1 roka se nám ani moc nikam nechtělo. Byli jsme rádi, že jsme...:-)
Každým rokem je to lepší a lepší.

Ahoj holky, díky moc za toto

Ahoj holky,

díky moc za toto téma, já jsem vůbec v tom kolotoči nepomyslela, že bysme na dovolenou mohli jet...dětem bude 9 měsíců a vůbec nikde jsem celý rok nebyli. Hned jak jsem si to tu přečetla, tak jsem si objednala na tento víkend wellness pobyt ve Velkých Losinách v lázních, půjčují tam dětské postýlky. Moc se těšíme, že vypadneme ze stereotypu a polečíme deprese. Ještě jednou díky M.

Ahoj,

Obrázek uživatele LadaVac

Jani,to je pravda,nabízejí tam jen snídaně a mají právě dohodu,že lidi posílají na jídlo ke Kašpárkům.Taky se tam moc rádi vracíme,je to krásný kus naší republiky.

Jonko,moc děkuji za tipy,ráda přidám do seznamu.L.

Ladi,

Obrázek uživatele Janact

Penzion Agáta, jsem měla také prvně vyhlédnutý, ale nebyla tam restauračka, tak jsme šli o kus dál :-)
Jinak všechny Tebou zmiňované místa, moc dobře znám a můžu jen a jen doporučit, je tam všude opravdu nádherně! ještě přidám Trosky, Hrubou skálu...
Do Českého ráje se každý rok alespoň na víkend jezdíme podívat..

J.

Odkazy na naše top destinace, které opakujeme :-)

www.lipnolakeresort.cz
Lipno, Jižní Čechy vhodné v létě i v zimě, my jezdíme na lyže. Jezdili jsme léta do Alp, teď je nám líto dát tolik peněz za ubytování, navíc děti mluví jen česky :-) Takže s dětma na Lipno a do Alp bez dětí :-) Upozorňuji, že na Lipně se zkušený lyžař nevykřeše, ale je možné přejet do Rakous. Není to nejlevnější, ale oproti Alpám.... V ceně ubytování je i místní aquapark, kam chodíme každý den večer vykřesat děti. Přímo u sedačky je klasická jídelna s tácy, kde výborně vaří, zde obědváme. Večeři a snídani si vaříme.

http://www.podersdorfamsee.at/
Dokonalý kemp pro děti /wc, umyvadla pro děti, vaničky, 2x denně pečlivý úklid, super zázemí, polední a noční klid, jezero jak "kafe", hromady průlezek a atrakcí pro děti, okolo 130 km cyklostezek po rovině. Naši čerstvě 3letí tam denně jezdili na odrážedlech 10 km!!!

Odkazy na moře nepíšu lítáme, po několika nezdařených pokusech, už jen s Fischerem. Pro 3 děti je tak omezený výběr, že letos v letadle bylo 5 rodin s dvojkama a dalším dítětem...a všichni jsme se sešli v jednom hotelu...no comment :-)

Jani,

Obrázek uživatele LadaVac

moc děkuji,hned jsem některé tipy,které v seznamu nebyly přidala.Nachla mě chalupa v jižních Čechách,vypadá moc pěkně.
V Českém ráji jsme bydleli už dvakrát hned vedle Penzionu U kašpárků a to v Agátě/ http://penzionagata.sweb.cz/-taky mohu jen doporučit.V okolí je kromě Šťastné země areál Pěnčín,Drábské světničky,Valečov,Kost,Mnichovo Hradiště,Sychrov-vše se dá s dětmi,poprvé jsem tam byli ve dvou letech dětí a máme na to moc hezké vzpomínky.

S prvorozenou jsme bez

S prvorozenou jsme bez problémů cestovaly od půl roku, v necelém roce k moři, vždy pohoda, byli jsme na ni dva. S příchodem dvojek se to dost změnilo, takže aby starší nebyla odstrčená, tak delší cestování jsme odložili na dobu, kdy budou dvojky trochu rozumné a zvládne je i ve vodě jeden. Letos (Aně 5 let, dvojkám 22 měsíců), jsme poprvé vyrazili v září rovnou do Turecka a vše naprosto v pohodě. Aklimatizace okamžitá, let bez problémů, pobyt jsme si užívali všichni (hlavně já se nemusela starat o vaření, svačinky, úklid...)Pro děti tam toho bylo dost, ale nevyužili jsme skoro nic. V bazénech byli nejlepší tobogány a cachtání v malé vodě, u moře kyblíkování v písku a houpání na vlnkách.Po snídani jsme sbalily věci k vodě, cca 9.30-12.30 jsme byli u bazénů, pak šli rovnou na oběd a po obědě 15.-18.hod. k moři, takže na pokoj jsme se vraceli až kolem 18 hodiny, pak večeře, procházka do města nebo animační program. Dvojky normálně doma po obědě 2 hodiny spí, ale tam jsem to nehrotila. Když chtěly, tak usnuly bez problémů na lehátku nebo hned po obědě v kočárku.Na dovolenou mám již několik let sepsaný seznam věcí na balení (zima a léto), po návratu buď hned vyškrtnu nebo dopíšu a tak i tentokrát nám balení zabralo večer pře odletem, když už holky spaly.

souhlasím dovolená, či prodloužený víkend třeba :-)

Obrázek uživatele Janact

My jezdíme stále, děti byly prvně ve 4měsících. Samozřejmě je to už o něčem jiném než bez dětí, není to relax v pravém slova smyslu, je to více námahy (balení,jízda autem, cizí prostředí) je třeba více kombinovat, výlety, akce skloubit s potřebama dítětě (jídlo,spaní), ale dle mého se vše vyplatí! Vybíráme si buď apartmány s kuchyňkou (to spíš, když byly děti úplná mimina, ted´penziony, kde je restaurace, bereme polopenzi a večer si můžeme s manželem chvíli posedět. Nebo když nás jede víc tak zabereme celou chalupu/chatu. Teď už hledáme, aby tam byl dětský koutek (jídelna, venku nějaké vyžití klouzačka, trampolína, písek, atd.atd.)
Zatím jezdím po ČR - dálku moře dáme, až tak za 2roky - absolvovat cestu s dětma mi přijde hodně náročné (zejména pro ně)
Je to změna jak pro děti, tak i pro nás - všem to prospěje

popíšu to jako Janka :-)

4. měsíce
- Kněžmost - český ráj (apartmán)
http://ucerhu.wcz.cz/ucerhu.php?vek=konec

7. měsíc
- Jetřichovice - České švýcarsko (chata)

8. měsíc
- Dvořiště - jižní čechy (chata)
http://www.ubytovanivcr.cz/chalupa-jenin-dolni-dvoriste-previo-19311.html#

10. měsíc
- Hotel peklo - jizerky (apartmán)
http://www.hotelpeklo.cz/

16. měsíc
- Jetřichovice - České švýcarsko (chata)

28. měsíc
- Penzion u kašpárků - Český ráj (penzion)
http://www.ukasparku.cz/

30. měsíc
- Jetřichovice - České švýcarsko (chata)

31. měsíc
- Lednicko valtický areál - jižní morava (chalupa)
www.chata.cz/palava/milovice-7/penzion-anne-CZ2285.html

34. měsíc
- Penzion Rebarbora (jizerky)
http://www.rebarbora.cz/

Ještě doporučuji Šťastnou zemi kousek od Turnova, úplně super
http://www.stastnazeme.cz/

Ahoj Jonko,

Obrázek uživatele LadaVac

prosím,nedáš nějaké odkazy přímo na místa,kde sjste byli? Díky. L.

Ahoj, poprvé jsme byli, když

Ahoj, poprvé jsme byli, když měly děti 5měs. v Beskydech v létě, to bylo fajn, pak v 11 měs. na vysočině na běžkách a děti na sáňkách, to se ještě dalo, i když děti už všude lezly, měli jsme ještě s 2 rodinama apartmán, bylo to nově zařízené, čisté a bez zbytečných věcí, tak se je dalo ještě uhlídat. Od té doby jsme nikde nebyli a ani mě to neláká, pokud bych to měla brát jako dovolenou pro sebe:-) V jiném prostředí neupraveném pro děti tak jak máme doma, bych jim musela být pořád v patách, aby něco nevyvedly. Ale v té době jsme se stěhovali, takže to byla změna pro všechny. Teď mají 2,5 roku a už si umím představit, že s nima někam pojedem, akorátže za 3 týdny rodím. Tak snad příští léto.

Rozhodně posun

Naše děti po každém pobytu v jiném prostředí doslova poskočily ve vývoji!!!!!

Proto si myslím, že jakákoliv změna prostředí, ať už dovolená, nebo jen prodloužený víkend je třeba. Samozřejmě balení je o zvyku. My máme třeba stálou cestovní tašku plnou hraček, tu vůbec nevybaluju. A do auta samozřejmě přenosné DVD.

Jinak naše cestování:

9m Alpy
/pro mou psychiku balzám, ale jinak opruz, na lyže jsem se kvůli kojení vůbec nedostala, lyžovala dcera s manželem já byla s dvojkama/
1 rok
/penzion čechy, nádhera, nemusím vařit :-)/
1,5 roku
/Lipno skiareál, bomba apartmány u sjezdovky, naprosto super pro děti/
necelé 2 roky
/letecky řecko, nádhera, celé dny u moře a v bazénech děti pospávaly střídavě v kočárku, nebo poo na pokoji/
/týden na kolech v českém app, super, kluci se vozí v croozeru a cpeme se borůvkama/
2,5 roku
/opět Lipno, pro děti ráj, kluci jezdí na kobercích a kolotoči v parku kapitána Lipánka a jsou nadšení/
3 roky
zase letecky Řecko, nemá to chybu :-)
stan a kola Rakousko, naprosto NEJ DOVOLENA pro nás i děti, doporučuji!!!!

Dovoleným a cestování zdar :-)

Ahoj,

my jsme byli poprvé, když bylo synkovi 5 měsíců.Byli jsme na jednom řeckém ostrově a ačkoliv nás všichni odrazovali, báječně jsme si to užili mi i synek. S dvojčátky jsme chtěli letos, bohužel nevyšli finance, takže příští rok (synovi budou tři, holkám 1 rok). To už asi pojedeme autem. Jen člověk nesmí čekat, že se bude cellý den válet u moře a nebude muset nic dělat.

Ahoj, skoro vše už tu bylo

Obrázek uživatele Halinka

Ahoj, skoro vše už tu bylo řečeno, tak jen dodám, že to taky hodně záleží na dětech. Já s manželem jsme jezdili pryč téměř každý víkend (většinou ke kamarádům na chaty či chalupy - takže do známého prostředí), ale s dětmi je to fakt jiné. První půlrok to byl u nás mazec, tak to jsem na nějaké vypadnutí neměla ani pomyšlení, pak jsme zase chtěli, ale kluci jakoukoliv změnu strašně špatně snášeli. Trvalo jim tak 3 dny než si vůbec zvykli a přestali být ukvíkaní a najeli zas na svůj režim a to samé při návratu. Začalo se to zlepšovat až okolo 18m. V lednu jim budou 3 roky a už se i těší, že někam pojedeme.

A balení je podle mého názoru jen o zvyku ... teď už balím automaticky a mám za chvilku hotovo a vítám i jen víkendové pobyty jinde než doma. Jediné co celkem odmítám jsou taková ta pozvání typu dojeďte v sobotu na oběd a můžete tu přespat - tak na necelých 24 hodin se mi fakt nechce.

Příští rok bychom rádi dovezli kluky k moři a chceme zkusit na pár dní stan. Halka

Ahoj,

Obrázek uživatele LadaVac

díky za tip,hned ho přidám,vypadá to moc pěkně. L.

Tip na dovolenou

Ahoj,
přidávám jeden tip na dovolenou, kde jsme byli letos. http://www.zvole.iprostor.cz/ chalupa je super zařízená pro děti (oplocená zahrada s bazénem, trampolínou, houpačkama, skluzavkou), je k dispozici výborně zařízená kuchyň, počítač s internetem a předevších pánové ocení možnost zajištění soudku s pivem :-)) Jediná nevýhoda, je třeba si pronajmout celou chalupu (i když možná by se dalo domluvit na pronajmutí jenom půlky chalupy), takže ideální, když se domluví tak 3-4 rodiny.

Ahoj,

Obrázek uživatele LadaVac

Zpočátku od toho člověk nesmí očekávat tu pravou dovolenou.Jde o změnu prostředí,jinak režim jsem jela stále stejný.Ale pro mě už byla úleva,že mi někdo uvařil,že jsem viděla jiné prostředí,lidi,děti měly změnu prostředí,byli jsem s manželem víc spolu.
Je to rok od roku lepší.Teď už se během dovolené dá s dětmi navštěvovat plno míst-hřiště,bazény,bobová dráha,rozhledny,zámky s dětským programem apod.
Jezdíme především po Čechách,teprve letos jsem jeli poprvé k moři / dětem bylo 5 let/.Dřív se nám nechtělo,přišlo nám to zbytečné.Dětem je dost dlouho fuk,kde jsou,hlavně,když je tam pro ně nějaké vyžití.V Čechách už je plno penzionů zařízených pro rodiny s dětmi,mají vybavené vnitřní i venkovní herny,zapůjčují postýlky,chůvičky,později i kola atd.
Užívám si to už od balení,předem vyhledávám místka,která se dají v okolí navštívit / u nás hlavně bazény,jsem milovníci vody/,díky netu mi to plánování přijde fakt pohoda.
Kdo by měl zájem o seznam vhodných míst,ráda pošlu.Stále ho doplňuji,takže budu ráda i za vaše další tipy.

pro doplění - už jsme na dovolené byli

holkám bylo 15.měsíců, byli jsme v Rakousku na týden v hotelu s plnou penzí. Přes den jsme pořádali výlety - buď v kočárku nebo v krosnách. Holky jsou malého vzrůstu,takže jejich 9 kilo se dalo vydržet. Bylo to super a dovolené bych se už nebála. Počasí nám přálo,ani jeden den nepršelo.

My ve 3 měsících na

My ve 3 měsících na prodloužený víkend, na dva týdny když jim bylo 7 měsíců.
Hrozně záleží jaký jsi typ... jsou lidi, co je to pro ně spíš stres, ale já si to teda fakt užívám... jednak člověk vypadne z každodenního stereotypu, a jednak jsme na děti pořád dva (což když jsme oba doma nehrozí, muže to pořád svádí něco "dělat"). Balení už je v pohodě, když to člověk balí podesátý :) A taky čím jsou děti starší, tím je to balení jednodušší.
Ale mám určité nároky na ubytování (aby děti měly kde lozit a tak), do stanu by se mi zatím nechtělo :)
A možná to bude zase složitější, až začnou chodit a začnou mít svoji hlavu :) ale zatím to je fajn.

my byli prvně ve 4měsících.

Obrázek uživatele Janact

my byli prvně ve 4měsících. byl to spíš prodloužený víkend v českém ráji.bylo to super,. určitě je důležitý dle mého výběr ubytování, aby tam bylo vše,na co jste zvyklí. Od té doby jezdíme pravidelně párkrát do roka, buď na celý týden nebo ty víkendy. ze začátku jsme jezdili výhradně do apartmánu,abychom byli ve všem soběstační, teď už si vybírám penziony,kde je restaurace, abychom si mohli večer sejít dolů s elekt. chůvičkou chvíli posedět.
Co je nejhorší je jízda autem. Děti dlouhá cesta nebaví, musím mít stále po ruce nějaké jídlo nebo zajímavou, neokoukanou hračku. pak dělat přestávky na proběhnutí.
Jezdíme dosud, ale pouze po ČR (dětem bude 23m). K moři bych si to zatím netroufla to počkáme do těch 4let.
Také bych nešla zatím do stanu někam do kempu, na to jsem moc pohodlná a představa jak běhám s dětma někam do společných koupelen, třeba i v nehezkém počasí mě neláká, ale až budou větší, určitě budeme dávat i kemp.

Určitě bych za sebe radila - aby jste vyrazili. Určitě je dovolená s dětmi už úplně o něčem jiném, než když jsme vyráželi sami, ale je to paráda :-)
Já ráda jezdím a poznávám, takže se ráda v určitých věcech uskrovním a přizpůsobím dětem, nejsme zastánci dovolených bez děti.

Ahojky,tak s dvojkama jsme

Obrázek uživatele lucka1974

Ahojky,tak s dvojkama jsme byli letos poprve na dovolene,na Sumave.Byly jim akorat 2 mesice,bylo to super,clovek vybocil ze stereotypu.Byla to detska dovolena,mame jeste starsiho syna a ten tam mel vyziti.A u more jsme byli se starsim synem,kdyz mu byl rok pryc.V Tunisu.Take to byla pohoda,hlavne letecky.Pristi rok si neumim predstavit dovcu letecky,se trema detma,tak asi k mori pojedeme,akorat autem,bohuzel:o( Jinak v Cechach se zase chystame na tu Sumavu.Ale urcite by nebyl problem,jet kamkoliv.Bez deti jsme cestovali oba,takze se toho nechci vzdat,ale s detma je to jine.

Od malička...

Ahoj, my jeli na první dovolenou ve dvou měsících kluků, stanovat na 4 dny k Sázavě. Pak ve 4 měs, v půl roce, a další rok zase. Teď v létě jim bylo 3 a čtvrt a při stanování jsme si odpočinula už i já :-)
S penzionama zkušenost nemáme, od jara do podzimu stanujeme a v zimě jsme si pronajali celou chalupu jen pro sebe.
Dovolenou určitě doporučuji, je to změna, s malýma dětma se sice o fyzickém odpočinku moc mluvit nedá, ale aspoň si pak člověk váží toho stereotypu doma, jak mi jednou řekla má starší sestra... Lenka

Ahojda, tak my jeli poprve na

Ahojda, tak my jeli poprve na kratsi dovcu 3dny s klukama na Vysocinu pod stan"=))Strsi holcine byli 2,5roku a klukum 3 mesice a byla to pohoda. MAla si to uzivala, kluci byl na stridacku v cestovce, kocarku,v naruci....Pote jsme s celou manzelovou rodinou v zime v Orlickach klukum bylo 9 mesicu{ poze se pomalu plazili, nepotrebpovali moc prostoru], my jsme lyzovali, babicka s dedou a ostatni hlidali:-]]Meli jsme ale pronajoatou celou chatu pro 15 osob, varili jsme si sami na stridacku. ale pohoda to byla, podalhovy vytapeni na zemi, takze vubec nevadilo ze se v tu dobu kluci plazili. Pro starsi dcerku byl supr kryty bazen na chate. Uzili jsme si to vsichni. V lete , to klukum bylo 14m {jeste nechodili], jsme byli nejprve na tydne u manzelovych rodicu v NL, pote s jeho rodinou po dstanem na 3 dny. A musim rict, byla to naprosta katastrofa. U nas byl asi hlavne problem ze kluci jeste nechodili a vse strkali do pusy. U manzelovych rodicu to rozhodne babyfriendly usporadane nemaji, pod stanem potom jsme je cely den na zemi nechat lezt nemohli, nebylo docela chladno. Proste docela mazec. STejne tak jako chozeni na hriste letosni leto s jeste nechodicima, ale zato splhajicima klucinama a 3,5 letou dcerou. Proste jak jsem se na letosni leto tesila, ze uz to bude supr, tak to byl tedy docela opruz. Nakonec se naucili chodit oba zacatkem zari:-]]] Takze po lete, ale vse je najednou mnohem lepsi a urcite si dovcu s chodicimi detmi dovedu predstavit lepe nez s temi co uz by radi chodili, jeste jim to ale nejde a pak travi vetsonu casu na zemi a oblezaji kde co....

Ahoj, my jsem poprvé vyrazili

Obrázek uživatele LadaVac

Ahoj,
my jsem poprvé vyrazili v 11 měsících dětí.Jezdíme každý rok tak dvakrát,ale zatím stále preferujeme Čechy,je tu mnoho super penzionů s vybavením pro rodny s dětmi. Vytvořila jsem i jejich seznam + tipy od vás tady z dovjčat a je uložený na http://romulanka.blog.cz/.
Často jsem nejeli ani na celý týden,ale třeba opakovaně na prodloužený víkend,pokaždé jinam.
V létě poprvé chceme zkusit moře/ to už bude dětem 5 let/.
Já dovolené miluji,mám ráda změnu prostředí,s velkým odpočinkem nepočítám,je to prostě stejný kolotoč kolem dětí. Ale moc mi třeba pomůže,že nemusím vařit.Užívám asi i balení,většinou balím 14 dní,postupně,jak si na co vzpomenu,abych právě předešla shonu a nervózitě.
Moře a poznávací dovolené absolvujeme čas od času sami s manželem.Tam si opravdu odpočinu a máme čas si popovídat a být spolu.L.

prvně v 18 m

Ahojky, my prvně letos v srpnu, v 18m (16 korig.), a to do Řecka. Dřív nebyla možnost a moře jsme vlastně ani letost neplánovali, ale kvůli zdraví někdy na jaře padlo rozhodnutí pro. Měli jsme smůlu, že holčička odjížděla s ATB kvůli angíně, takže jí aklimatizace trvala 4 dny a byla dost protivná. Ale jinak moře rozhodně doporučuju. Každý říká, že o odpočinku se nedá mluvit. Mně to naopak přišla větší pohoda než doma. Neuklízíš, nevaříš, jako doma. Takže daleko méně práce. Dětem to hrozně prospělo, za prvé se díky cizímu prostředí dost rozkoukali a otrkali, za druhé úžasně rozmluvili a jakoby "dospěli".
Nebyla to akční dovolená na jakou jsme zvyklí. S ohledem na režim (v kočárku nespí a ve vedru bych to ani nechěla) jsme trávili dost času na pokoji, ale i tak jsme dali pár výletů pěšky a autem.
Nedá se zobecňovat a říct, nejlepší je to v roce (ve dvou) a do Čech (k moři). Každý jsem jiný, ne jen děti, ale i my dospělí. Takže jestli máš chuť jet k moři, prostě jeďte a uvidíš :)

Ahojte,

tak my sme boli prvykrat na tyzden v Tatrach v 8m a potom o rok na to.
Bolo super, deti sme mali v nosicoch a zvladli sme aj nejake tury.
Na hoteli bol bazen a welness, takze bola zabava a pre nas aj oddych.
Prvykrat bola na par dni aj sestra, tak to bolo lepsie. A mali sme apartman, viac priestoru, kde sa mohli deti jasit. Este som kojila, tak netrebalo ani to jedlo velmi riesit. Druhykrat sme mali taku velku izbu. Ale doma sme zvyknuti, ze spia samy a my mame klud. Toto bolo dost obmedzujuce pre nas s manzelom. Ale dali sme si zopar fajn rozhovorov v kupelni:)
Inak v noci nam spia fajn, takze sme uspali, nastavili chuvicku a sups do welness, to sme si fakt uzili. Mali sme tam signal a konecne sme boli aj na chvilu bez deti.
Tento rok uz aj samy chodili po Tatrach.
Este sme rozmyslali nad druhou dovolenku, ale to sa nam nechcelo ist len v stvorke.
Buduci rok nas volaju nasi na spolocnu dovcu, tak asi vyuzijeme, nech si to uzijeme aj my.
Inak mame vlastne cest.postielky a isli sme autom. Prvy raz spavali 2x. Tak sme isli na prvy spanok, potom dali prestavku a potom znova na cestu pocas 2.spanku.
Do auta nabalim kopec hraciek (dobre nieco, co nepoznaju alebo si pozicat od kamosky) a nieco na vyjedanie. Kamoska si na dlhe trate pochvaluje lizatko.
Druhykrat spavali len 1x, bolo horsie, cestou z BA do Tatier spali 40 min, ale nakoniec to nebolo nic hrozne. Stali sme na nasom osvedcenom mieste, s ihriskom a detskym kutikom.
Balenie mi nevadi, my sa stale niekam presuvame. A s kludom aj na jednu noc. takze zbaleni sme raz dva.
K moru nas to nelakalo, mame dom pri BA, kde sme tak pol roka, ked je pekne pocasie a v nasom veku (2r.) to bolo detom jedno ci im dame von bazenik alebo su pri mori. My sme sa nikam nestahovali a mali sme k dispozicii vsetko co potrebujeme.
E.

v červenci bylo dvojčatům 15m

Obrázek uživatele Ifka123

v červenci bylo dvojčatům 15m jsem vyrazili tady do Čer.dolu - s plaváním a hodně turistikováním - lanovka Jánské Lázně, Dvůr Králové apod. ubytování jenom se snídaní, v sobotu jsem se vraceli a v neděli odjížděli do Rakouska do Saalbachu, krása, pohodový apartmán, kolem lanovky, nedaloko Zell am See - nádherné jezero, lodě ......celkově krásné prostředí, balkon, v suterénu ubytování bazén, sauna,možnot pračky, sušičky,.....
já jsem vypadla ze stereotypu, chlap pochopil, jaké to je se starat celodenně o dvojčata a děti byli stále akční,ale po návratu mohli svoje hračky umazlit :-))

Kinderhotely v Rakousku

Obrázek uživatele Tomáš D

Ahoj Oli,
zaujaly mě ty Kinderhotely v Rakousku. Příští rok totiž plánujeme dovolenou právě v Rakousku. To jsou nějaké speciální hotely pro děti s hřištěm, atd.? Můžeš doporučit nějaký konkrétní? Kde najdeme nějakou nabídku? Rádi bychom samozřejmě v horách...
Tom

NO me vsichni doporucuji ty

Obrázek uživatele Olitwins

NO me vsichni doporucuji ty "detske" penziony v Cechach nebo Kinderhotely v Rakousku, pry uzasne a daleko vetsi pohoda nez u more...

Ahoj, jeli jsme do Malé

Ahoj,
jeli jsme do Malé Fatry, když bylo dětem přes rok a půl. Naštěstí jsme měli krásné počasí. Jinak to bylo stejné, jako doma (stejný režim, vaření....). Ale bylo to fajn. Zvládli jsme i jednu lanovku.
Jana

Děkuji moc za Vaše

Děkuji moc za Vaše zkušenosti, holkám bude v létě rok a já bych ráda vyrazila na dovolenou,jen nevím právě co můžu čekat, jestli to bude fajn nebo frmol a neužiju si to a pak bych si vyčítala,že jsme ještě nepočkali. A kam?láká mě moře,ale nevím jestli je to v roce věku vhodné a když ne to,tak pak po čechách do nějakého penzionu nebo hotelu.Díky moc a pište prosím dál Vaše názory.

Po prvé ,když bylo holkám

Obrázek uživatele fanyna

půl roku jsme jeli k rodičum na východní slovensko:)to byla pohoda holky spali celou cestu s jedinou přestávkou na jídlo a přebalení-paráda:)pak když jim bylo devět měs.jsme jeli k moři,relativně to šlo ale už to nebyla taková pohoda,nespali,řvali,pořád přestávky...dovolená byla fajn ale nechtěli tam spát:(pak pár krát na slovač to bylo celkem ok.jenže asi před měsícem začali bohužel nespolupracovat i na krátké trasy,doslova mne štvou:(((a to se děsím příští týden jedeme k mamce ,manžel chce jet přes den to bude nekonečný:(obávám se že za těch deset hodin snad umřu...ale domu chci i musím protože mi zemřel taťka v létě a mamka je K.O.:(

Ahoj, my jsme cestovali s

Obrázek uživatele Olitwins

Ahoj,

my jsme cestovali s holkama za pribuznyma (vzdy letadlem) ve ctyrech, sesti a deviti mesicich... Musim rict, ze cim starsi, tim obliznejsi, protoze min spi a vyzaduji vice pozornosti a je treba zajistit, aby napr. bylo u pribuznych alespon "zakladne" zabezpeceno (pote, co pri prvni navsteve v deviti mesicich do jedne minuty strhly ze stolu vazu). Baleni mi pripada jak vyprava na severni pol...hruza... Ale jinak je moc pekny si to s holkama uzit v jinem prostredi, hlavne pro tatku....

pro Haanu

Obrázek uživatele Tomáš D

Ano, Hani, přesně jsi to vystihla. To příšerné balení před cestou a před návratem mě na všech dovolených ubíjí nejvíc, děti obvykle vycítí nervozitu a jsou náležitě protivné, pletou se pod nohy, ječí jak tygr...
A když je to jak říkáš - jen na prodloužený víkend, tak já odmítám někam jezdit. Už jsem se kvůli tomu párkrát pohádal s manželkou, která chtěla jet v pátek večer s dětmi 300 km na návštěvu ke své sestře a v neděli po obědě to samé zpět a mně se nechtělo...

Tom

Re

Ahoj, kdyz nepocitam navstevy u znamych a pribuznych v 7 a 9 mes., na dovolenou do penzionu s placenym ubytovanim jsme jeli v 10 mes. No dovolena - manzel byl na bezeckych zavodech a my byli jako doprovod :-)a zustali jsme pak vsichni na penzionu dele. O odpocinku se moc neda mluvit, ale zmena prostredi je vzdycky fajn. Ted planujeme jet v lednu na hory, z toho mam trochu strach - socialky a kuchynky na chodbe, proste klasicka horska chata, tak aby se nam tam deti vyspali. Mame tam jet vic rodin, celkem se tesim, dam pak vedet, jak jsme dopadli :-).
H
P.S. souhlas s Tomem, rodice si dovcu moc neuziji, ale radi na to vzpominaji :-).
Jinak jsem se zarekla, ze prodlouzene vikendy nee, jen sileneho baleni tam i zpet a vsichni jsou rozhozeni..

Ahoj, vzhledem k tomu, že

Ahoj, vzhledem k tomu, že máme ještě starší dítě, jsme na prodloužené víkendy a týdenní pobyty v Čechách a na SK začali jezdit docela brzo - po 6-nedělí. Dvojčata si to moc neužili, my docela jo - nemuseli jsme vařit, starat se o domácnost. V roce jsme byli v Chorvatsku, pronajali jsme si apartman, docela to byla pohoda, dvojčata ješte nechodily, pouze lezly:-). Ve dvou letech jsme byli na stejném místě, to už taková pohoda nebyla, už běhaly, ale dalo se. Dětem je to do cca 3 let jedno, kde jsou, je to spíše více pohoda pro vás. Myslím, že největší přínos je skutečně v tom, že se nemusíte starat o domácnost, jste na ně pořád dva... Minimálne já jsem si to vždy užila:-)

dovolená

Obrázek uživatele Tomáš D

Ahojky,
my jsme jeli poprvé, když holkám bylo 9 měsíců, do Beskyd (pronajali jsme si chatu). Bohužel nám celý týden propršel, bylo to zcela o ničem.
Dva roky na to (tj. ve 2,5 L) jsme jeli na Slovensko a počasí taky nic moc, ale třeba návštěvu Demänovských jeskyní či akvaparku Bešeňová si holky náramně užívaly. Takže už to bylo lepší...
Letos jsme vyrazili letecky na Krétu. Sice jsme si to krásně užili, počasí bez jediné chybičky a vzpomínáme na to s láskou, ale celou dobu jsme měli pocit, že jsme měli ještě rok počkat. Byl to docela shon. Náš den vypadal takto: Ráno v 7 se vstávalo, šlo se na snídani. Návrat byl nejdříve o půl deváté, holky se děsně loudaly. Od 9 do 11 jsme byli u moře, pak už slunce moc pálilo, takže šup na hotel, vysprchovat písek, převéknout, jít na oběd. Po obědě holky spaly do 4 hodin, pak si daly svačinu, od půl 5. do 6 jsme byli v hotelových bazénech, pak večeře, po večeři Disco pro děti a šlo se spát. Suma sumárum - 2 hodiny u moře a hodinku a půl v bazénech...

Takže záleží na tom, jakou dovolenou máš na mysli a jestli k vodě, tak jak moc děti milují vodu, jestli spí po obědě a jak dlouho, atd. U nás to většinou bylo tak, že jsme si dovolenou moc neužili, neboť to bylo dost hektické, ale vzápětí jsme na ni v dobrém vzpomínali.

Tom