Skip to main content

Jakou sušičku na prádlo?

Posted in

Ahoj maminky, jdu s podobným dotazem, jako tady nedávno měla jedna z Vás...nikdy jsem nechtěla sušičku, zdálo se mi to být zbytečností, jak ráda nyní změním názor...není kde sušit, venku zima, doma to neschne...
Manžel sem za námi často zabrousí a povídá, zeptej se těch mamin, co mají doma za sušičku, v čem spatřují výhody, nevýhody, jaký typ by doporučily, kvalitu, atd. oni mají zkušenosti,třeba ti poradí a pak se rozhodnem, jakou koupíme...Takže milé maminky, prosím poraďte a moc děkuji za odpovědi, ať už můžem něco koupit a usnadním si trochu práci.Moooooooooooooooo díky :-)

taky AEG Lavatherm 59840

Naprosto souhlasím s holkama. Já jsem sušičku naopak vybírala pečlivě (resp. projížděla všechno možné na netu) a vyhrálala tato. Hlavně kvůli spotřebě - je kondenzační s nějakým čerpadlem či co, takže má prostě nižší spotřebu. Taky jsem se rozhodovala, zda jí pořídit či ne, ale to že čekáme dvojky pro mě byl pádný argument. Mám jí dva roky a jsem moc spokojená. Cedulky taky neřeším, suším naprosto všechno, kromě speciálního oblečení (jako třeba cyklistický dres, apod.). Peřiny, bundy, deky, ručníky, prostě všechno. Myslím, že něco se opravdu srazí, např. bodíčka. Ale to je tak nízká daň, že mi to vůbec nevadí. Jiné oblečení je netknuté. Prádlo je krásně odžmolkované, odchlupené (což mě na sušičce baví úplně nejvíc, protože máme psy). Vůbec už nepoužívám aviváž, což je finanční úspora, a potřebujeme daleko méně oblečení. Sice je to další spotřebič, který sežere E navíc, ale žehlička taky nemaká zadarmo. Sama jsem prádlo začala znovu žehlit (děti byly jednu dobu trochu osypané), ale je to za chvilku hotové, protože prádlo není tolik zmuchlané. A jde spíš o můj pocit než o nezbytnost. Zřejmé klady, že nemáš nikde sušák, že máš za odpoledne dvě pračky vyprané a uklizené ve skříni, nemusím zdůrazňovat.... Co mi na sušičce vadí? Že neumí sama prádlo složit a že je dost hlučná. Určitě jí kupte, litovat nebudete. Zuzana :)

Re:

Sušičku mám 14 dní a jsem nadšená a fakt DOPORUČUJI!!! Měkoučké prádlo, nikde v bytě rozvěšené sušáky, žádné vlhko, během jednoho dne plný koš vypraný a znovu ve skříni. Vyndávám hned jak zapípá, ještě teplé složím a nežehlím!!! (jen manželovi košile do práce). A ještě jsem zjistila jednu důležitou věc - nemusím kupovat tolik věcí na převlečení jak pro sebe tak pro holky, co máme sušičku, chodí holky skoro v jedněch věcech, protože jak to vyperu,usuším a dám do skříňky nahoru, tak se na ty věci dole zatím nedostalo...
Mám taky AEG59850-myslím že při dvojčatech je spotřeba A určitě velmi úsporná a rozdíl v těch cenách už není takový velký. Co se týče srážení, srazily se mi zatím jen jedny mikinky (ale byly levné -od ťamanů), ale jen nepatrně. Jinak to moc neřeším a nehledám na štítkách, už jsem sušila taky zimní bundy, oteplováky, fleesové deky a dokonce jsem vyprala a usušila i polštáře (duté vlákno), takže sušák už zahálí v garáži a na radiátorech se neválí žádné prádlo :-))
Ještě k tomu opotřebování - naopak se mi zdá, že sušička mi to prádlo jaksi odžmolkovává - beru to jako bonus navíc!
Tak pa a jdi do toho! Lenka

Re:

Zdenulo, mám sušičku AEG Lavatherm 59850, mám ji sice docela krátce, ale při 4 dětech si už nedovedu představit, že bych byla bez ní. Mám vypráno a usušeno, nežehlím. Hodně dlouho jsem vybírala, a protože suším běžně 2 pračky denně, brala jsem spotřebu A. KDybych nesušila tak často, asi bych uvažovala i nad B. Jediná nevýhoda, co jsem zatím vypozorovala a dočetla se, je ta, že suška může prádlo víc opotřebovávat, a něco i srazí. Sušila jsem tam ale už i zimní bundy a kalhoty a dobrý, nesrazily se. Pro mě osobně je to malá daň za to, že nikde nemám permanentně sušáky na prádlo, není tu z mokrého prádla vlhko, takže za mě sušička rozhodně ano.
Mmch u foniatra se sestra dcery ptala, co dělá maminka, myslela tím, jakou má práci. Dcera odpověděla, že maminka skládá prádlo :))) Musela jsem dovysvětlit, že nejsem prodavačka textilu, ale že máme 4 děti, tudíž mě často vidí skládat prádlo :)

Re:

Ahoj,já mám AEG a koupila sem jí,protože byla ve slevě a model toho roku. Nic víc jsem neřešila :-)