Skip to main content

Podsedáky místo autosedaček?

Posted in

Zdravím všechny,
potřebujeme koupit další 2 autosedačky pro děti, když jedeme vlakem k prarodičům na Moravu, aby nás mohli převézt z nádraží autem. Napadlo mě, jestli by pro tyto účely nestačily místo celých autosedaček jen podsedáky. Dětem je 3,5 roku. Ani nemám zjištěno, jestli lze pro tuto věkovou a váhovou kategorii podsedáky používat dle pravidel silničního provozu. Používáte někdo jen podsedáky – jak je to s bezpečností, pohodlím pro děti? Jaký typ používáte, kde se dají sehnat a orientační cenu?
Díky za cenné rady a zkušenosti.

Ahojky,my mame male

Obrázek uživatele lucka1974

Ahojky,my mame male auto,takze dvojky maji sedacky a kluk(skoro 5 let) podsedak.Musim napsat,ze to neni uplne idealni,ale na obcasne presuny dostacujici.Bohuzel se nam 3 sedacky nevejdou.Jak pisi holky dole,je dulezite,aby ho nebo ji pas neskrtil.Podsedaky jsou vetsinou urceny od 15 kg.

Re:

Věrko, nezáleží na věku, ale na výšce dětí, nejdůležitější je, aby jim pás nešel přes krk! Tady pak záleží na typu auta a uchycení pásu. Naši budou mít 4 roky, měří asi 107cm a v oktávce když sesunu pás na nejnižší polohu, neškrtí je. Pak mám pocit, že podsedák je od 15kg, plus minus. My máme v našem autě pro každé dítě sedačku, samozřejmě je to lepší než podsedák, ale když děti vyjímečně vyzvedávám ze školky autem od rodičů, mám taky dva podsedáky a k tomu jednu nebo dvě sedačky (podle toho jestli vezu 3 nebo 4). Máme 4 malé děti, což znamená, že mít k dispozici 8 sedaček je hloupost, s prominutím. Myslím, že jako nouzovka se podsedák dá použít, my teda s ním jezdíme jen na min. vzdálenost, vezu je asi 2 min.
Jinak kupovali jsme v Lidlu (rodiče), přesnou cenu nevím, ale bylo to pár korun, možná 150Kč. Tady si myslím, že typ není až tak důležitý, jde o to, aby dítě sedělo ve vyšší poloze a neškrtilo se pásem, pokud by šlo o bezpečnost, je jasné, že podsedák ho nikdy neochrání tolik jako sedačka. Monika

Re:

Ahoj Věro,
nemůžou si rodiče někde půjčit autosedačky? Já když jedu k příbuzným do Jižních Čech, tak si půjčí autosedačky. Je to jen na vzdálenost asi 4km, kde ani není moc provoz, ale stejně. Čert nikdy nespí.
Kamarádka vozí čtyřleťáka občas na podsedáku, ale mě to připadá dost nebezpečné (na delší vzdálenosti má autosedačku, podsedák jen na přesun po obci). Co jsem tak viděla někde na videu na internetu, tak malé dítě, které bude sedět na podsedáku, může při prudkém zabrždění podjet i s tím podsedákem a může se uškrtit na bezpečnostním pásu. Navíc je dost pravděpodobné, že mu ten pás půjde přes krk, když bude připoutané.
Já bych se zkusila domluvit s někým od rodičů, aby jim autosedačky na pár hodin půjčil. Nikdo je nepotřebuje 24 hodin denně.
Jana