Skip to main content

zabezpečení el. zásuvek

Obrázek uživatele Janact
Posted in

ahoj všem,
chci se zeptat,jak máte zabezpečené elektr. zásuvky před dětmi? Manžel tvrdí, že máme zásuvky "bezpečnostní", nejde tam strčit do jedné dírky třeba šroubovák. Musí se naráz do obou direk. Ale přesto mám nepříjemný pocit, že to není 100% bezpečné. Děti si zásuvek začínají všímat. Nevím,zda by je mohlo napadnout strčit to do dírek obou naráz.
Další věc je, co když vytáhnou ze zdi třeba šňůru od PC, máte nějak zatarasené, aby se k tomu nemohli dostat?

Co myslíte? Je to jen můj přehnaný strach, nebo mám radši krytky dokoupit? A kde jste kupovali nejlépe? Zásuvek máme celkem dost, tak jich budu "pár" muset dokoupit..

Moc díky za Vaše odpovědi. Jana

Re:

Ahoj,
taky máme bezpečnostní, ale i tak máme všechny zaslepené, jsem klidnější, já jsem jako malá strkala do zásuvek jehlice na pletení a jsem poučená...Kupovla jsem v Ikea.
Lucka

Re:

U starší dcery jsme měly krytky všude. Věděla, že nesmí, dala se vychovat. U dvojek máme nové zásuvky, jsou také bezpečnostní. Holky si jich většinou nevšímají, pokud v nich nic není. Do jedné jsem dala krytku a hned se jí snažily vyšťourat ven. Kamarádce vyndala holka krytky tyčkou od trianglu..... Dvojky vědí, že nesmí, peskuju je za to šíleně a je to jako když hrách na stěnu hází....jakmile zjistí, že je něco v zásuvce, tak je to táhne jak magnet.... Každé dítě je jiné....

Re:

To si piš, že je klidně napadne, strčit něco do obou dírek naráz. Zásuvky, které nepoužíváme, máme zajištěné krytkama z Ikey. No a děti jsou v tomhle směru vycepované, na zásuvku nesmí sáhnout. Za to od začátku dost dostávali a už si jich nevšímají. I když v naší nepřítomnosti nemůžu dát ruku do ohně. Jinak jsme na ně docela měkký, ale pokud jde o jejich život, jsme "drsný".

Re:

Obrázek uživatele Janact

díky za odpovědi, toto jsme nějak podcenili, s tím, že jsou zásuvky bezpečnostní, ale když jsem viděla jak se Jardík snaží zapnout vysavač do zásuvky, hrklo ve mě.
Hned zítra dokoupíme...

U nás se bohužel slůvka "nesmíš", "nedělej to", "nesahej tam" míjejí účinkem a děti nepřestanou dokud na ně nekřikneme a i tak kolikrát na nás s úsměvem koukají a dělají to dál -vyčkávají co bude :-E

re

Ahoj Jani, zabezpeceni zasuvek kryty byla jedna z prvnich veci co jsme udelali po narozeni deti, take mame bezpecne, ale fakt se mi nechce nic riskovat, kryte mame vsechny, kam deti dosahnou a samozrejme i pres to jim rikame, ze tam sahat nesmi. Nemaji s tim problem. K PC mame take prodluzku se zasuvkou, ktera je vypnuta a take tam plati zakaz. Ahoj Petra

Re:

Taky máme ty klasické bílé krytky v celém baráku ................

Re:

Ahoj,
my teda máme zabezpečené komplet všechny zásuvky, ať tam děti chodí nebo nechodí. To je první co jsme koupili.. klasické bílé krytky do zásuvek, koupíš to v jakémkoliv elektru.
Moc bych těch "bezpečnostním" zásuvkám nevěřila.

Zástrčky od PC máme v prodlužovačce s vypínačem. Ke zdi, kam je zapojená se děti nedostanou.

Míša

Re:

Obrázek uživatele LadaVac

PS: krytky jsem klasicky kupovala v domácích potřebách. L.

Re:

Obrázek uživatele LadaVac

Ahoj Jani,
my taky máme někde bezpečnostní zásuvky,ale někde ne a já tedy mám krytky v celém domě. Proud to je moje noční můra,takže i když je to protivné,to u luxování,žehlení atd.stále vyndávat a zandávat ,dělám to. Zabezpečené nemám jen ty nad linkou,ostatní,na které děti dosáhnou ano.
Před PC máme danou židli a od mala věděli,že tam nesmí.Docela si dali říct,ale donedávna / jsou jim 4,5 roku/ jsme PC pravidelně též vytahovali za zásuvky a zabezpečili.Stejně jsem na něm mohli pracovat,jen když děti spaly,jinak nám do toho stále lezly. L.