Skip to main content

Cestování letadlem

Posted in

Ahoj všem, tak je to definitivní, v zimě letíme poprvé s holkama letadlem. Holkám bude v té době 28m. My s manželem už jsme párkrát letěli, takže víme, ale s holkama néé . Proto si začínám lámat hlavu nad tím, aby se z cesty nestal horor, jak to nejlépe zvládnout. Určitě mnoho z vás s dětma už někam letělo.
Neletíme ale s žádnou cestovkou, ale normálně soukro za rodinou.
Hlavně bych ráda nějaké tipy či nápady co s sebou pro děcka do letadla ano a co nesmíme. Rozhodli jsme se vzít dvoje monogolfky. A protože letíme z Prahy , čeká nás 4h cesta vlakem z Ov.
Takže největší dilema mám jaké zavazadla zvolit, abychom ty přesuny na vlak z vlaku na bus-letiště atd. zvládli v pohodě. Když jsme cestovali sami, vím že tohle byl vždy největší opruz, kufry na kolečkách se nám vždy bambelaly a vytáčely a tašky přes rameno se nám pronášely kolikrát k nevydržení. No a představa dětí v golfkách navíc je děsivá. Nevím zda vzít teda kufry na kolečkách, či ty tašky přes rameno, nebo nejlépe krosny na záda?? Díky za rady a nápady.

Re:

Ahoj, no já bych kočár nebrala... malé děti usnou kdykoli a kdekoli :-) podle mě je to ve věku vašich dětí už skoro zbytečné, ačkoli mým dětem je 2,5 roku a kočár stále máme (využíváme na delší cesty MHD v Praze). Když jsme letěli v sprnu na Mallorku, děti celý let prospaly, cestou zpět byl Ondra větší část cesty vzhůru, ale bavil se :-) byl v pohodě, malá opět spala. Ovšem let měl zpoždění a čekali jsme na vzlétnutí už v letadle přes půl hodiny, to tedy malá dělala scény :-( tím spíš, že neseděla vedle mě, ale přes uličku (jiná místa zřejmě neměli). Nechápala, že nemůže být u mě a že ji nemůžu chovat. Po vzlétnutí ale naštěstí usnula :-) Jinak pokud se jim nedělá špatně v autě apod., tak budou nejspíš v pohodě i v letadla a vlaku, nicméně tričko navíc i pro dospělé je super nápad! Jinak já jsem natvrdo dala na cestu plínky, i když jsou od jara přes den bez plen - nechtěla jsem riskovat, že usnou a počůrají se (na spaní pleny pořád mají). To bych možná zvážila. Nicméně měla bych větší obavy z vlaku než z letadla, let je poměrně krátký, pravidla jsou tam jasně daná a letušky jsou na děti zvyklé. Určitě dostanou nějaké hračky, my taky dostali, při obou cestách. Uvidíš, že to zvládnete s přehledem! Budu držet palce.

DVD přehrávače

Ahoj, mi pořídili takové ty malé DVD přehrávače, na konec jsme je v letadle a na letišti nepotřebovali, ale hodili se v hotelu na večere a snídaně, než jsme obešli svédské stoly a vybrali děti koukali na pohádky (děti 23 měsíců). Krtek lze dobře i beze zvuku.

Oli a obě Lucie:)

my máme právě jen klasický sporťák Hauck duo SL a ten brát nechceme, protože bude akorát obr krám navíc. Holky budou mít o vánocích 28m a to už teď v kočárku moc být nechtějí. A pak máme na výlety apod. dvoje monogolfky z druhé ruky. A ty právě chceme vzít, neb s nima se všude vlezem a jsou skladné. Manžel by nejraději nebral kočár žádný, ale přeci jenom, je to celodenní cesta od rána do večera a někde si spočnout musí. Nevím jestli z toho shonu z přesunů vůbec usnou, ale co kdyby usly, to potom se v kočárku můžou natáhnout, lepší než někde v sedě na sedadle,či na plastovém sedadle na letišti.A taky aby nebyly rozlítané či se sekly a nechtěly jít za ruku, furt ještě lepší ty golfečky. Ale nejraději bych je taky nebrala:)) protože tam, kde budeme to je malá vesnička a vše je blizoučko,takže stačí za ruku a větší přesuny zase auto,takže pochybuju že je využijem. Tady taky už skoro sporťák moc nevytahuju, stačí motorky. Ale moc díky za ty tipy, nakonec pod stromek dostaneme po poradě s rodinou ten DVD přehrávač se 2 displeji, aby se holky nehádaly a vezmem oblečení navíc, narvu je kinedrylem a budu se těšit na záchodou turistiku či běhání po vlaku, holky jsou taky dost neposedné:) Už teď mám z té cesty infarktové stavy a okousané nehty:)

Re:

já tedy psala i o té části cesty, kterou budete muset taky absolvovat a taky s dvojkama nic moc. Jinak s dvojkočákem letěla známá z Británie do Bratislavy ( měla Cosattky) a vím, že si stěžovala, že neprojede přes nějaké kontroly či rámy, že musela kočarek skládat. Takže další adrenalin navíc, no nezávidím vám. L

Re:

ahoj,
tak my jezdíme co měsíc na měsíc trasu praha-ostrava vlakem s dětmi cca od jejich 2 měsíců. Cestovali jsme vždy s kočárkem, každý krosnu na záda, tak abychom měli volné ruce a dvě kabely přes rameno tzv. "žrací" a " přebalovací". Pár hraček a notebook s cd nebo dvd na zábavu, protože ty 4 hod. vlakem jsou hrozně moc. Do kočarku jsme nedávali nic, kromě dětí, protože třeba Pendolino není na kočárky vůbec stavěné a vždy jsme museli kočárek skládat ( nebo jich tam jelo 5 najednou nebo jel invalida a měl přednost) , jakmile Honzík začal běhat, tak jsme začali jezdit z nutnosti kupéčkovým, jinak by Honza obtěžoval celý vagon nebo by už v Kolíně převzal řízení :-) je poněkud hyperaktiv. No cestování s ČD je na dlouhé povídání a pokud pojedete na vánoce - tomu já říkám vždy velké stěhování národů a je to neskutečně psychicky náročné. Držím palce, my se tomuto období raději vyhýbáme a cestujeme ve všední dny nebo nejlépe na štědrý den odpoledne. Lucka

Re:

Ahoj.Tez doporucuju spis dvojgolfky...Jeden tlaci golfky a druhy se stara o zavazadla. Personalu u letadla dvojgolfky nevadili. Nas zachranil notebook s DVDckama.Ani jednu cestu nam deti nespaly, takze to bylo dooost narocne.Cestovali jsme takto ve29mesicich deti, milovali v tu dobu zachodovou turistiku, takze na zachodcich jsme byli snad 5x za let - leteli jsme do recka.Jinak doporucuju detem vysvetlit, jak to probiha, treba ze musi byt cast letu pripoutane...Lucie

Luciphando....

Obrázek uživatele Olitwins

No s tím kufrem a golfkama hodně štěsí, doufám, že ty jednogolfky uřídíš jednou rukou.... Jo ještě mě napadlo, ač ti to přijde možná zbytečný, vzala bych do příručního zavazadla (vy budete mít prostor na zádech pro malý baťůžek) nejen převlečení pro děti (i když vy už asi chodíte na nočník-záchod, no stejně), ale i jedno tričko pro sebe a tátu... To mi všichni vždy zdůrazňujou. Nám se to teda zatím nestalo (mě jen holky potřísnily jídlem a pitím, teda taky nechutný), ale za svých cest jsem zažila x pozvracených dětí a rodičů a to já bych v tom nechtěla sedět ani 10 min. A hlavně se obrň trpělivostí... pokud máš kouzelný děti, cestující přežijou i zlobení, zejména na vánoce. To, že se budou zajímat zejména o sousedy a ne o hračky je normální, tak se tím nestresuj. Užijte si to.

Ahoj Oli,

díky za rady, já si říkala že velký batoh na záda bude nejlepší,ale bereme jen jeden, neboť né vše se hodí do báglu, takže k tomu všemu jeden kufr na kolečkách, nějak to zavěsím za rukojeť golfek a pojedem:)) Jinak letíme bez přestupu 2,5h do Španěl takže to se dá. A to přenosné DVD už mám v plánu dlooouho,je to super tip,to by holky zabavilo, snad se nám poštěstí a výjdou na to finance. Nové hračky budou na vánoce a letíme na Štěpána, takže ještě vymyslet co by to tak asi mělo být:)) Moc děkuji za odpověď a tipy!!

Re:

Obrázek uživatele Olitwins

Ahoj, já jsem s dětma zatím lítala hodně, ale je jim teprve 15 m. Co se týče zavazadel, poradím, že pokud máte monogolfky, tak bych skoro vzala batoh a to pouze. Nevím, jak vézt kočár a ještě mít plný ruce....My máme dvoj-golfky a vždy jsme do dělali tak, že jeden tlačil golfky a měl baťoh, druhý baťoh a táhl kufry na kolečkách. Do letadla doporučuji nové hračky a speciální věci na svačinu.... Jestli letíte daleko, tak možná přenosný DVD přehravač, pokud by to šlo a kreslící tabulku...Pokud přestupujete, mohl by být problém, že Vám na přestupu nedají kočár, už se mi to x-krát stalo. Pokud umíš anglicky, mám sepsaný speciální typy od dvou zkušených mamin dvojčat, tak bych ti to poslala......

Re:

Obrázek uživatele Olitwins

Ahoj, já jsem s dětma zatím lítala hodně, ale je jim teprve 15 m. Co se týče zavazadel, poradím, že pokud máte monogolfky, tak bych skoro vzala batoh a to pouze. Nevím, jak vézt kočár a ještě mít plný ruce....My máme dvoj-golfky a vždy jsme do dělali tak, že jeden tlačil golfky a měl baťoh, druhý baťoh a táhl kufry na kolečkách. Do letadla doporučuji nové hračky a speciální věci na svačinu.... Jestli letíte daleko, tak možná přenosný DVD přehravač, pokud by to šlo a kreslící tabulku...Pokud přestupujete, mohl by být problém, že Vám na přestupu nedají kočár, už se mi to x-krát stalo. Pokud umíš anglicky, mám sepsaný speciální typy od dvou zkušených mamin dvojčat, tak bych ti to poslala......