Skip to main content

Dvojčátka a pejsek

ahoj maminky, chci se trošinku vypovídat, a pozeptat se, zda nemáte některá podobnou zkušenost. Máme půlroční dvojčátka, bydlíme v menším bytě a k tomu máme už 7 let pejska, malého křížence jezevčíka. Kluky brala naprosto výborně, naopak jí pořád musíme odhánět, protože by je pořád oblizovala a kort teď, když jsou kluci na zemi a hrají si na dece. Jenže pejsek je dost lekavý. Dnes se nám stalo to, že mi pokousala klučíka, nebyla jsem u toho, v obýváku zrovna seděl manžel, údajně se k němu přitočil, a zatahal psa za chluby, ten se lekl a vystartoval a kousl, bohužel do obličeje, takže máme kousanec na nose a tváři, byli jsme na pohtovosti, je to prý povrchové, takže to máme jen zalepené. Jen já to nějak nemůžu rozdýchat. Pořád to strašně hlídáme, ale jak je vidět, tak se to uhlídat nedá. Přitom pes si nechá líbit hodně, minule jeden z nich, psa, jak usínal, protože leželi vedle sebe na gauči, tak kopal, pesan se vždy odsunul, nebo položil čumák mu na nohu a nebyl problém a dnes to si už bylo přespříliš. Vůbec si neumím představit, jak to uhlídám, až kluci začnou opravdu lézt, Pejsek je miláček, ale dnešní zkušenost, už jí moc nevěřím. nemáte někdo taky takovou zkušenost?

Re:

Určitě to zvládnete a je rozumné, že jí ted gauč nezakazuješ, ani jsem to tak nemyslela. Já jsem se všemi omezeními začala už na začátku těhotenství a tak se pak po narození miminka nic moc nezměnilo.
Jinak psy od dětí také neodděluji, ale pokud jdu třeba na záchod anebo nejsem s nima v místnosti, dávám je do ohrádky. Kluci mají rok a ohrádku stále hodně využívám.
Přeji krásné společné soužití.

Re:

Moc Vám děkuji za názory. Terezko, u nás také pejsek nesmí k dětem na hrací deku. Je pravda, že na gauč smí. Přišlo mi hloupé, když sedm let pes směl vše, abych jí teď vše zakazovala, takže hlídáme, aby nelezla k dětem na deku a moc je neolizovala, když k nim přijde, a olíže je, nechám, aby je jednou oblízla a pak ji ženu, nechci ji za každou cenu drezurovat, právě jak si říkala, aby na ně nežárlila. Je pravda, že toto pro nás bylo ponaučení, já se toho bála, pořád jsem to hlídala, byt nijak přehradit nemůžeme, už tak je dost malý (máme 60m 2) a abych fenku zavírala na celý den samotnou do místností, to nechci a o to víc by to byl důvod k žárlivosti. Takže jsem děti a psa nenechávala o samotě a fakt hlídala, aby ktěmto kolizím nedošlo. Toto se stalo, když hlídal manžel, on to bere samozřejmě ne tak úzkostlivě jako já, tak nějaký to, že dítě má venku z deky a je u psa neřešil. Matýsek už je šikovný, sice neleze ale ručkuje a tak se už dostane kamkoliv a tím pádem i k psovi. No budeme to muset zmáknout, ono to půjde líp, až děti budou trošinku vnímat a budou se jim moc některé věci vysvětlit. A moc děkuju za radu, fakt mi to pomohlo.

Re:

Ahoj,
půl roční děti jsou opravdu ještě hodně malinké a ve svých pohybech pro pejska dost nevyzpytatelné. A malí pejsci jsou o dost citlivější a tím pádem většinou i méně tolerantní než psi velcí.

Já mám roční chlapečky a dva velké psy, ti jsou na děti v rodině zvyklí, ale i tak musí mít pes svůj prostor a vzájemné soužití musí mít určitá pravidla. U nás pes nesmí na sedačku ani na hrací deku a děti nesmí k psovi do pelechu a k miskám, i když naši psi by si nechali klidně ukrást kost přímo z tlamy. Mám strach, stejně jako Zuzka, z jiných karambolů.

Ale většina pejsků, pokud na to nejsou připravováni, si z příchodem miminka lehce pohorší a někteří to bohužel hůře nesou. Ale to nevypadá, že je váš případ, píšeš, že fenka je má ráda a že za nima chodí a olizuje je.

To kousnutí je nepříjemné, děti mají hlavičku bohužel nebezpečně nízko. Podle povrchových ranek jistě fenka nechtěla chlapečka kousnout, to by dopadlo mnohem hůře.
Půl roční miminka jsou ještě malinká, vyhradila bych jim na válení místo, kam fenka nebude chodit a naopak. Pokud fenka spává na gauči, tak bych k ní děti nedávala. Stejně tak, když děti začnou lozit a chodit, tak fenka musí mít své místečko, kde ji děti nebudou obtěžovat, když bude chtít mít klid. Pokud nebudeš mít děti stoprocentně pod kontrolou, klidně fenku odděluj.

Já pokud kluci přilezou k našemu psovi a začnou ho tahat, tak je pokárám a před psem lehounce plácnu přes ručičku a ukazuji jim, jak se dělá malá, pak psa chvíli hladíme, já ho chválím a jdeme pryč. Pes musí vidět, že jsi spravedlivá a že má v tobě zastání. Pokud se budeš zlobit vždy jen na fenku, může začít brát děti jako soupeře.

Bude to chtít dost ostražitosti a trošku té výchovy a moc vám přeji, at to zvládnete.
Omlouvám se, jestli píšu zmateně, moc to po sobě nečtu, ale snad jsem trochu poradila.

Re:

Ahojky, máme psy dva, a od doby, co děti začaly lézt, jsme přehradili byt, takže nejsou pohromadě. Máme totiž otevřený prostor, takže nešlo zavřít dveře a museli jsme vymyslet přehrazení. Kvůli hygieně a bezpečnosti. Nebojím se kousnutí (za což mě nepejskaři odsoudí :), ale naši psi jsou velký a dva. Někdo zazvoní a letí jak splašení ke dveřím. O jídle nemluvě. Stačilo by, aby do dětí drcli...
Nebudu Ti radit, abyste dali pejska pryč, ale spíš to vyřeš tak, aby nebyla s dětmi pohromadě. A fence to pak musíš nějak vynahradit, aby nežárlila.

Re:

Ahojky, známí mají také fenu. Je to dalmatin, který nikdy nikomu neublížil, až mně. Když jsem byla těhotná s dvojčaty tak mě kousla. Naštěstí nic vážného. Známí se divili, co to s ní je, že prý nikdy nikomu neubížila až teď mě. Pak ještě jednou vyjela na jednu kamarádku (také těhotná). Od té doby známí tvrdí, že má ráda všechny až na těhotné ženy. Asi na tom něco je. Psům nevěřím.
Asi bych uvažovala o tom, kam pejska dát.
Vendul

Re:

Ahojky....sice nemáme pejska doma,ale musím zareagovat.Pejska mají moji rodiče a jsem bohužel velmi nevěřící.Také má fenečka 7 roků,v podstatě je hodná ,nikomu nic...ale je žárlivá,a když naši někoho z prcků chovají hned je u nohou malých a dokáže i zubama vyjet po nožičkách.Nestiskne, jen takový vrčení a rafání...možná jako pejskař znáš.Nejsem za přítomnost psa s dětmi moc ráda.Pejskaři mě odsoudí ale vzpomeňme na pejska babičky ,jak pokousal obličej malého vnuka,dítko mělo přes 100 stehů v obličeji a pes nikdy nic,na děti zvyklý.Máš složitou situaci,pejsek byl před dětmi ale tohle bylo varování....můj názor.Jinak pejsky a kočky a všechno mám ráda .....