Skip to main content

Zdravím všechny, máme velký problém s příkrmy. Plně kojím, od 6 měsíce jsme začali pomalu s obědy. Kluk se rozjedl výborně, holčička mi jedla týden vzorně a pak se rozhodla, že nebude otvírat pusinku a co do ní dostanu, tak s úsměvem vyplive. Od té doby přestala jíst. Začínala jsem se skleničkami od Hami, přešla jsem na vaření, vyzkoušeli jsme úplně všechno. Kluk jí jen obědy, ale nechce přesnídávky ani kaše. Už nevím, co bych jim mohla nabídnout. Zkusili jsme jak kupované, tak jsme doma pasírovali, strouhali a vymačkávali. Je jim 7 měsíců. Holčička je spokojená na MM, Kluk se naobědvá a za hodinku ho taky nakojím, protože mi nechce pít. Poradíte mi jakou svačinu jim mám nabídnout? Myslela jsem, že kaše jim budou chutnat a zasytí se. Po koupání je nakojím a spí tak do půlnoci a pak se po 2-3 hodinách budí na další kojení. Díky za rady, už jsem z toho bezradná, že nic nechtějí. A ještě jak s tím pitím?

Re:

Obrázek uživatele Laaja

Ahoj,
buďd v klidu. už to tady řešilo dost lidí, škoda, že to nejde dohledat. Trvá dlouho než děti začnou jíst zeleninu a není kam spěchat. Mě začali jíst nějak trochu líp až po víc jak dvou měsících snažení. První měsíc příkrmů byl úspěch, když snědli 5 lžic. Napřed jsem je dlouho trápila se zeleninou, pak jsem začala teprve s ovocem, pak až s kaší a teď jí jogurty. Dětem je 9,5m. Tak se nenervuj a zkoušej dál. Chce to hodně trpělivosti. Držím pěsti Lája

Re:

Ahoj Moni, já se přiznám, že tento problém nemám, naše holky jedí všechno a nestačím jim dávat. Ale moje kamarádka měla taky takový problém. Nakonec musela dávat holčičce jídlo mixované z flašky, aby si navykla na tu chuť a pak postupně přešly na lžičku. Jinak já jsem začínala na svačinky s ovocem, banán,nastrouhaná hruška, jablko, později jsem to začala půlit s přesnídávkou. A co se týče pití, naše holky pijí jen vodu, zkoušela jsi. Jim nic jiného nechutná nebo si dají jen pár loků a taky jim dávám napít v průběhu jídla, to mi vypijí nejvíce. Přála bych ti, aby se to zlepšilo, ale víc rad pro tebe nemám. Katy.