Skip to main content

Zimní boty - nepromokavé, jaké???

Obrázek uživatele dadap
Posted in

Ahojky všem, příští měsíc budeme nakupovat, tak bych chtěla nějaké zkušenosti z praxe. Chci boty teplé a nepromokavé. Zároveň bych chtěla aby byly certifikované a lehké. Bylo nám doporučeno kupovat jen zdravotní boty, vložky do bot nemají, prý stačí kupovat jen dobré botky. Tak nevím zda by mohli třeba od Deichmana, máte je někdo, nepromoknou? Superfity jsou klukovi úzké, nosí Santé, ale ty zase promoknou. Věříte těm různým membranám typu gore-tex nebo je jen tato opravdu nepromokavá a ty ostatní jen náhražky? O kolik kupujete boty větší na zimu? Jak měříte dětem nožky? Když mají nohu na papíře obkreslý se ta část nohy na papíře anebo se dá kolmo tužka k papíru a noze? Děkuji moc za rady :-)

Re:

My loni koupili loni goretexové u Bati a paní říkala že do sněhu ano, ale že ne do louže. A na jaře děti běhali v loužích a nohy měli suché.

RE

Já už mám koupené boty essi tyto http://www.detske-boticky.cz/zimni-obuv/essi-9098-bordo.htm, máme je poprvé, tak doufám, že vydrží. Uvnítř mají kožich a připadají mi hodně teplé, ale skušenosti ti povím až po zimě :-). Koupila jsem dobrou impregnaci a paní v obchodě říkala, že nepromoknou, tak uvidíme. Jinak se mi strašně líbí, že z nich jde vytahnout ta vnitřní stélka a dítě se na ní postaví a hned víš, jakou velikost potřebuje. My máme od bati koupené na podzim 26 s rezervou asi 0,8 cm a zimní mají holky s rezervou asi 1,7 cm 28, takže odpravdu raději zajet a vyzkoušet. Tak ať dobře vybereš.

Re:

Obrázek uživatele Olitwins

Kamaradka, super akční co se být venku týče a její děti jsou ve sněhu pořád, mi doporučila Ecco. Drahé, ale prý ani v tý nejhorší sněhový kaši nepromokly...

Re:

My kupujeme vždy kožené s kožichem, nejvíc nám vyhovují od fy Pergess, bývají širší. Do sněku dvojčatům vloni stačily, tolik jsme nechodili, letos budou ale ve školce, takže dokoupím klasické sněhule a budeme je střídat. Jinak vím, že si maminky chválí celoroční trekové boty, u nás prodávají od Pegressu, prý jsou i do sněhu skvělé, ale jedny stojí cca 1200kč. Ale zaujaly mě, příští rok bych do nich možná i investovala (akorát u nás je to x3).

Omlouvám se za chybu "obkreslí".

Obrázek uživatele dadap

Děti jsou už vzhůru tak blbnu :-)