Skip to main content

Jména miminek

Posted in

Ahoj. Napadlo mě, co založit diskusi o jménech dětí? Nepotřebujete někdo pomoci nebo poradit s výběrem? Mám doma knížku od p. Knappové, tak kdyby jste chtěli vědět třeba význami jmen?

Re:

Obrázek uživatele KaterinaAd

u nás se to nějak zvrtlo...prakticky celé těhu jsme mysleli na Kryštofa a Kristýnku, já jsem se tedy s Kryštofem těžce smiřovala a pak pár dní před porodem jsme nadhodili ještě jiná jména a nakonec je to Vítek a Karolínka:-). Nicméně Vítek byl hodně diskutovaný, nechtěli jsme jméno Vít a někde na netu jsem našla, že lze i Vítek, jen jsme nechtěli, aby to bylo bráno jen jako zdrobnělina (já to tak alespoň nevnímám, beru to jako trochu jiné jméno), ale je fakt, že to musím hodně vysvětlovat. nejlepší to bylo při křtu, kdy farář automaticky říkal Vít a když jsem ho opravila, že je to Vítek, tak mi řekl, že tak mu můžu říkat doma:)))))))))))))))), tak jsem ho vyvedla z omylu a řekla, že má Vítek i v rodném listě...tak musel všechno přepisovat:-))

Re:

Obrázek uživatele Olitwins

My jsme zase vybirali jmena, ktera by fungovala v češtině i v angličtině.... tím se eliminovala hezká česká jména jako např. Šárka, nemá anglický ekvivalent a i tak to v angličtině zní blbě... Zbytek byl těžký kompromis.. moje oblíbená jména se nelíbila manželovia vetoval je a u mě to bylo přesně naopak... Když jsme vyčerpali osobní nápady, šli jsme podle knihy....Nakonec užší výběr "přežili" Jonáš, Matyáš, Šimon, Filip a Tiana, Elena, Nela a Simona....i když kombinaci Simona a Šimon bychom bývali nedali... Stejně ve skrytu duše "toužím" po Lindě a Kláře... cha, cha...

Re:

Nejlepší je nejdřív vyloučit co rozhodně ne a pak co asi jo. U nás třeba nepřipadala v uvahu cizí jména ( k příjmení Vaněk divné ), dále žádná jména co už jsou v rodině, pak jsme chtěli stejný počet písmen ideálně obě dvojčata i se starším synem co je Matěj. Když jsme podmínky sloučily v nabídce zustal Jonáš, David a Šimon. A to už se vybíralo lehce.

Holky jsme psaly jen tak z povinnosti, věděli jsme o klukách.

Re:

Obrázek uživatele Olitwins

Fajn téma, a co takhle si říct, jak jste vybírali jména svých dvoj (a více)čat. Rodinná tradice, každý vybral jedno jména, podle knihy, těžký kompromnis....