Skip to main content

Zlata svatba

Obrázek uživatele Hana H.
Posted in

Ahoj, chtela bych se zeptat tech, ktere maji se zlatou svatbou u svych rodicu ci prarodicu nejakou zkusenost, jak to probiha. Jak jste to meli zorganizovane, zda to ma mit nejakou formu, jak se to vubec slavi, jake se davaji svat. dary, zda se vubec davaji atd.
Tchyne s tchanem se brali na Stedry den. Vzhledem k tomu, ze jiz par let u nas travi i s mymi rodici Stedry vecer, tak ted mame takovy problem, jak to skoubit, jak to oboji zorganizovat, vubec jsem nikdy o zadne zlate svatbe neslysela, muzete mi napsat, jak to u vas probihalo?? Moc dekuji za jakekoli postrehy, napady a zkusenosti. Hana

Re:

Ahoj,
když naši slavili 40té výročí svatby, tak jsem jim nechala zvětšit jejich svatební fotku a zarámovat. Mamince jsem dala uvázat úplně stejnou svatební kytici, jakou tehdy měla a z ní měla opravdu velkou radost. Pokud mají nějaké oblíbené rádio, dát jim třeba zahrát jejich písničku s věnováním, na to si moje babička potrpěla nebo dát vytisknout blahopřání do novin . Když měli zlatou svatbu prarodiče manžela, koupili jsme jim tehdy rychlovarnou konvici a modernější rádio. Těžko říct, co by je oslovilo. Určitě ale budou rádi, že nebudou v ten den sami.
Veronika

Re:

Obrázek uživatele Hana H.

dekuju za vase zkusenosti, Jani dekuju za pozdrav!
Tchanovci k tomu nepristupuji nijak, ale vzhledem k tomu, ze ten den jsou nasimi hosty, chtela bych jim neco slavnostniho pripravit. V kostele se nebrali, to je skoda, bydlime vedle krasneho kosteliku, a do Prahy na Staromestskou radnici se mi na Stedry den nechce... :-) Trochu z ruky. Taky jsem premyslela nad temi darky... Normalne si s rodici darky nedavame, ale tady bychom asi meli neco vymyslet... Fotokniha je docela dobry napad, ale nevim, kde bych na to vzala cas...

Re:

Ahoj Hani,
jednu zlatou svatbu jsem absolvovala ještě jako dítě. Jak píšou holky, bylo to jako menší svatba. Nejdřív si manželé byli znovu obnovit svatební slib (tehdy na národním výboře), obřad probíhal vlastně stejně jako svatba. Pak byla hostina, dávaly se dárky, přáníčka, prostě svatba. Spousta lidí to ale neslaví vůbec a nebo jen malou oslavou doma typu narozeniny s dortem a chlebíčky. Pokud Vám vychází zlatá svatba na Štědrý den, neumím si nějakou větší akci představit. A jak k tomu přistupují sami tchánovci? Ahoj a pozdravuj rodinku! Jana.

Re:

Moje babička a dědeček budou mít teď diamantovou,tak také chystáme :-).Budou mít mši v kostele a obnovení slibu,pak hostina.Já plánuji,že jim udělám fotoknihu naší rodiny,začne to jejich svatební fotkou,pak současnou,děti,když byli malé,jejich svatební,vnuci,pravnuci...A ještě upeču dort.
Jinak ,když jsme slavili jejich zlatou,tak se dávali hodně kytky,bombošky,porcelán.
Je tak jak malá svatba :-)))

Re:

Můj děda a bibička jí měli. V kostele jim farář udělal obřad, bylo to krásně dojemné a pak jsme měli hostinu, oběd atd..Bylo to moc pěkné.