Skip to main content

příkrmy příkrmy a zase příkrmy

ahojky holky,
prosím Vás, zdá se mi,že máme problém a jsem z toho už dost zoufalá, kluci 6. září ukončili 6. měsíc, jsme od čtvrtého měsíce na UM a problém je v tom ,že odmítají defacto jinou stravu, než je mléko. Měli bychom už plně obědvat, ale je to u nás jak na houpačce, jediný co jedí, to je přesnídávka, polévky nechtějí vůbec, brambory a mrkev - včera snědli to co měli, sice ke konci s brekem, ale snědli a dnes opět patnáct lžiček každý a pak řev, řev a řev. A takhle je to se vším, už nevím, co dělat, jestli to nechat plynout a neřešit to, když to do nich nacpu, tak se poblinkají, tak já vážně nevím, mám strach, aby potom normálně začali jíst, když je budu docpávat mlékem. Neporadíte mi? Děkuju

Re:

Ahoj, vůbec se nestresuj, oni se rozpapají;-) Naše holky začaly papat příkrmy až někdy v desátém měsíci, do té doby vždycky jen pár lžiček a konec, takže byly téměř pořád na mléku...a stejně tak s ovocnýma přesnídávkama. Myslela jsem, že mě trefí šlak, ale nakonec jsme to zvládli :-) Chce to opravdu trpělivost;-) Přeju pevné nervy a ať se brzo rozpapkají. Líba

Re:

Ahoj, já myslím, že to není nic neobvyklého. U našich holek taky trvalo cca 2 měsíce, než snědly nějaké rozumné množství a nemusely se "dopíjet" mlékem. Chce to jenom pevné nervy, takže vydržet, oni si zvyknou :-))))

Re:

Ahoj,tak já bych je taky nenutila. Jak jsem ted někde četla v článku o příkrmech" Žádné dítě nešlo do školy na Sunaru". Oni se je naučí jíst. U nás taky nechtěli a ted by snědli snad i mně. Je nám 9 měsíců.

Re:

Obrázek uživatele Laaja

Ahoj holky,
tak prckové mi v šesti měsících snědli stěží kupovanou hami malou skleničku na půl. Někdy si vzali jen 5 lžic a konec. Rozjedli se až po víc jak dvou měsících snažení a to jedli zásadně jenom kupované skleničky. Až kolem 8m jsem jim začala dávat i vařené a to vždy míchané se skleničkou. Teď jim dávám půl na půl, vařené a skleničku a pomale se přesunujeme jenom na vařené. A ještě do minulého týdne jsem jim dávala po každém jídle i mléko. Pak jsem začala prodlužovat intervali, kdy jsem mlíčko po jídle podala a posledních pár dní už jim ho nedávám. Co sní to sní, už jsou velcí, 9m. Tak přeji hodně trpělivosti. Já jsem nervák a občas je rvu násilým a stejně je to k ničemu. Jo a polévky nedávám vůbec. Lája

Taky tak!!!

Jejda, to jsem ráda, že v tom nejsem sama, holky budou mít brzo 6 měs. a taky s tím dost bojujem. Nejhorší je pro mně vychytat dobu, aby ještě nebyly příliš unavené a protivné, ale zároveň aby byly víceméně hladové. Krmím zároveň obě, tedy lžičku té, lžičku té. Ale netváří se na to nijak významně. Přesnídávky ještě jako tako, ale ty polívečky nic moc. Podle mně ani dost dobře nechápou, že je to jídlo a má je to zasytit... Tváří se jako u mučení :-) A mlíka se dožadují tak či tak, ikdyž vypadají, že už mají přesnídávky dost, vypijou ještě spoustu mlíka. Takže taky jsem z toho dost nervozní, že nám ještě příkrm nenahradil jednu dávku mlíka... Koukám, že v tom nejsem sama :-) Tak holt musíme vytrvat a nabízet dál. Zdravím!!

Re:

Jo a jsou narozené v 38. týdnu, takže jsou víceméně donošené

Re:

Jé, to jste mě trošinku uklidnili, no my to zkoušíme zhruba tak měsíc. Jinak kluci měli před čtrnácti dny jeden 7.800 g a druhý 8.010 g. Takže jsou velicí.

ahoj,

a proč si myslíš, že by jste měli v tomto věku už plně obědvat :) ? Já myslím, že je to velmi individuální, některým dětem to trvá déle. Já jsem třeba s příkrmama v 6. měsíci teprve začínala, přestože děti byly na UM plně už od narození. Ale mléko jim stačilo,hezky přibývali, tak jsem neviděla důvod začínat dříve. Obecně se říká, že s příkrmama se začíná na 6 měs. nebo když děti dosáhnou 6 kg, podle toho, co je dříve. Kolik vážíte, byly děti donošené? Jak dlouho už to zkoušíte s příkrmama ? Našim trvalo víc jak měsíc, než se dostali na plnou skleničku a taky ne pokaždé. Hlavně jim jídlo nedávej násilím, mohla by jsi jim to úplně znechutit! Nech je, ať snědí kolik sami chtějí, pokud budou chtít, dokrm mlékem, oni na to postupně dojdou. Pokud uvidíš, že jim něco vyloženě chutná, dávej jim to opakovaně, neboj, ono se jim to nepřejí, nepotřebují pestrost :) Pokud něco vyloženě nechtějí, nedávej jim to, počkej pár dnů a zkus to znovu. Naši třeba polévky nejedí dodnes, a to je jim 12,5 měsíce :)
Chce to čas a trpělivost, uvidíš, že se to zlomí.

Re:

Ahoj, některým dětem to holt trvá déle, vydrž. Nabízej, nech je sníst co si sami vezmou a pak klidně dokrm mlékem. Oni na to přijdou a sami se časem rozjí. Mým klukům to trvalo asi 2měs, než si sami snědli nabízenou porci. Některé dny jsem i po tom 6.měsíci prostě jen kojila, evidentně jim to stačilo. Navíc, v tomto věku se s příkrmem teprv začíná, takže jestli ještě nejsou na plné dávce, je to naprost normální.