Skip to main content
Posted in

ahojky všem chtěla bych se zeptat když půjdu příští rok chvíli na ÚP po druhé mateřské kolik že se vlastně dnes bere ?a podpora je na 5 neb 6 měsíců jak to bývalo ?
platí ještě ze strany úřadu že pokud začneš podnikat-živnostnit že úřad přispívá nějaké peníze????před 7lety mi nabízeli 30tisíc dnes pochybuji ale možná???díky za odpovědi Zuzka

Re:

Tome díky....
jojo krize postihla asi každého muj manžel se potýká z hrůzama už dva roky a platí prostě heslo dělat a dělat a dělat a nic za to nechtít vzala jsem si 4 letou mateřskou mám ted 3800kč na dvojky je to málo ale práce tu je žalostná!pracák budu potřebovat na zalepení hlavně pojištění chtěla bych začít podnikat .-) dík moc ahojky

Re:

Obrázek uživatele Tomáš D

Ahojky,
teď platí podpora po dobu 5 měsíců, ale po návratu z RD je její výše bohužel minimální (odvozená od průměrné mzdy v národním hospodářství), ale pouze 0,11 až 0,16 násobek. Tzn. okolo 3400 první dva měsíce a pak další pokles. A jak píše Vendul, brzy může být vše jinak.
U nás je také aktuální snížení platu (mého) o 10%, ale svitá naděje, že se nebude hýbat s tarify (http://www.novinky.cz/domaci/212118-drabek-ustoupil-snizeni-platu-statni...).

Tom

Re:

Ahojky,
maslím si, že to nemá cenu teď řešit. Vláda pro nás v příštím roce chystá tolik změn, že bych si tím nelámala letos hlavu.
U nás je aktuální snížení manželova platu o 10% a mé snížení mateřské na 7 000,- Kč.
Vendul